Emrah Kozan

13 Mart Ankara doğumludur.Aslen Kırşehirli olmakla beraber yaklaşık 20 yıldır Antalya’da yaşamaktadır.İlk öğrenimine Ankara’da başladıktan sonra babasının işi nedeniyle ailesi ile birlikte Antalya’ya geldi.Antalya Kemer-Çamyuva’da ilköğrenimini tamamladıktan sonra Kemer Lisesi Y.D.A(Süper Lise) İngilizce hazırlık ile devam etti.2004 Yılında  fen bilimleri alanından mezun oldu.O dönemde bilgisayar donanımı ve yazılımı ile ilgili küçük çapta işler yapmaya başladı.Lise son sınıfta başladığı gitar ve müzik merakını şu an hobi olarak devam ettiriyor.Aynı zamanda ilköğretim sıralarında başladığı Halk Dansları eğitimini lisede bir üst seviyeye taşıyarak Uzman Öğreticilik belgesi aldı.Kemer bölgesinde çeşitli okullarda çalıştırıcılık yaptı.

Her klasik Türk genci gibi İki yıllık dershane macerasıyla birlikte Eğitimine devam eden Emrah Kozan, Ahi Evran Üniversitesi  Kaman MYO Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünden bölüm 5.si olarak onur listesine girerek mezun oldu.Üniversite sıralarında ilk kişisel web sayfasıyla web alanına giriş yaptıktan sonra sınıf arkadaşı Murat Gökdere ile birlikte okul adına açtığı radyo sayfası ile bir çok kişiye ulaştı.İnternet üzerinden bir süre yayın yaptıktan sonra mezuniyet ile birlikte internet radyo yayını da son buldu.

Mezuniyetin hemen sonrasında Okul ve Müzik arkadaşı Kazım Çağrı Fırat ile birlikte çeşitli firmalara klasik asp ve xhtml alt yapısı ile web sayfaları yaparak  devam eden Emrah Kozan daha sonrasında Antalya Kemer Kolejinde Bilgisayar Öğretmeni olarak çalışmaya başladı.Kemer Kolejinde bilgisayar öğretmenliği sırasında Halk Eğitim ve Çamvuva belediyesi işbirliği ile bir çok kişiye Bilgisayar İşletmenlik Kursu eğitimi verdi.

2010 yılı ile birlikte Bilge Adam web-grafik eğitmen gelişim akademisi için bir süre İstanbul’da bulunan Emrah Kozan daha sonra Bilge Adam Antalya Şubesinde  Web-Grafik eğitmenliğine başladı. Daha sonra tekrar İstanbula’a Şube Birim Müdür yardımcısı olarak dönen Emrah Kozan ulusal çapta bir çok kurumsal firmaya ve devlet kurumuna eğitim ve danışmanlık hizmeti verdi.
Yaklaşık 5000 saatin üzerinde web-grafik dersi deneyiminden sonra.Antalya,İzmir ve İstanbul daki farklı şubelerde Birim Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2013 Yılı ile birlikte tekrar Antalyaya döndü ve 100′ün üzerinde üniversite semineri gerçekleştirdi. Ulusal bir çok zirvede konuşmacı olarak yer aldı.
Hali hazırda kendi kurmuş olduğu Pixel Akademi Bilişim hizmetlerinde danışman ve eğitmenlik yapmakta,uluslararası projelere imza atmakta, kurumsal ve bireysel eğitimler vermeye devam etmektedir.